بورس کالا چیست؟

بورس کالا، بازار منسجمی است که تعداد زیادی از عرضه‌کنندگان، کالای خود را در آنجا عرضه می‌کنند و کالای مربوطه پس از بررسی‌های کارشناسی و قیمت‌گذاری توسط کارشناسان آن بازار، به خریداران عرضه می‌شود. در این بورس‌ها، معمولا کالاهای خام و فرآوری‌نشده مانند فلزات، پنبه، گندم، برنج و غیره داد و ستد می‌شوند.

در بورس کالا هم، حافظ منافع شما هستیم!

منافع بورس کالا

بورس کالا منافعی هم برای کل بازار و نظام عرضه، تقاضا و قیمت‌گذاری در بر دارد. این منافع به طور مستقیم بر فعالان در بازار مورد نظر و به طور غیرمستقیم بر مجموعه نظام اقتصادی، روابط فیمابین تجار و مصرف‌کنندگان و کلیه دست‌اندرکاران مسایل بازرگانی و اقتصادی تاثیرگذار خواهد بود. برخی از منافع بلندمدت آن بدین قرار است:

در یک بازار بورس کارا، اطلاعات بازار در دسترس تمام افراد قرار می‌گیرد و برخورداری از رانت اطلاعات به دلیل دسترسی نسبتا یکسان به اطلاعات، تا حد قابل ملاحظه‌ای کاهش خواهد یافت.

بورس، نمادی از بازار رقابتی است که قیمت کالاها از برخورد مستقیم عرضه و تقاضا حاصل می‌شود. اولا قیمت‌های تعیین شده در بورس تعادلی است. ثانیا به دلیل ثبات بیشتر، برای پیش‌بینی قابل اعتمادتر است.

برخورداری تولید‌کنندگان و تجار کالاها از مزایای قوانین و مقررات حاکم بر بورس‌های کالا، جزء ملزومات این بازار است. این مقررات و قوانین و نظارت بر اجرای آن موجب امنیت بازار و در نتیجه رونق می‌شود.

قسمت قابل توجهی از حاشیه بازاریابی (تفاوت قیمت پرداختی مصرف‌کننده با قیمت دریافتی تولیدکننده) مربوط به سود ویژه واسطه‌گران و دلالان است. لذا تقلیل سود، موجب کاهش هزینه بازاریابی می‌شود.

بورس کالا و کارگزاری حافظ

کارگزاری حافظ در طی سالیان گذشته، دستاوردهای زیادی در بورس کالا داشته است که همگی در راستای بهبود خدمات‌رسانی انجام شده است. کارگزاری حافظ خود را متعهد می‌داند به بهترین شکل ممکن کلیه خدمات مرتبط با بورس کالا را به مشتریان خود ارائه دهد

پذیرش محصولات شرکت صنایع پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس

عرضه محصولات پتروشیمی بندرامام، بوعلی، تندگویان، خوزستان و…

عرضه محصولات فلزی کارخانجات ذوب آهن اصفهان و فولاد البرز ایرانیان

حائز رتبه الف طبق آخرین رتبه‌بندی سازمان بورس و اوراق بهادار

دریافت تمامی مجوزهای صادره در بورس کالای ایران

در جریان باشید

قیمت های لحظه ای زیر از مراجع معتبر بارگیری می شود. این قیمت ها صرفاً جهت اطلاع بوده و کارگزاری حافظ مسئولیتی در قبال تصمیم گیری شما ندارد.