نشست خبری عرضه اولیه بزرگترین هلدینگ لوازم خانگی ایران

نشست خبری عرضه اولیه بزرگترین هلدینگ لوازم خانگی ایران
12 بهمن

نشست خبری عرضه اولیه بزرگترین هلدینگ لوازم خانگی ایران، 11 بهمن ماه در کارگزاری حافظ برگزار شد

نشست خبری عرضه اولیه بزرگترین هلدینگ لوازم خانگی ایران، 11 بهمن ماه در کارگزاری حافظ برگزار شد. این نشست با حضور مدیر عامل کارگزاری حافظ، جناب آقای طاهری و مدیر عامل گروه صنعتی انتخاب جناب آقای فهیمی و مدیران ارشد دو مجموعه جهت ارائه اطلاعات جامع در مورد عرضه پیش رو، و پاسخ به سوالات مطرح شده از سوی خبرنگاران بیش از 20 خبرگزاری به پایان رسید.

 


گروه انتخاب الکترونیک آرمان مالک برندهای لوازم‌ خانگی اسنوا، دوو و بُست است. تجدید ساختار این شرکت برای ورود به بازار سهام را از سال ۹۸ آغاز و طی آن ۱۱ شرکت فعال در زنجیره تولید لوازم‌خانگی بصورت عمودی ادغام شدند و گروه صنعتی انتخاب الکترونیک متولد شد.
سرمایه شرکت در بدو تاسیس ۱.۱ میلیون تومان بود که طی ۹ مرحله افزایش سرمایه به هزار میلیارد تومان رسیده است. 

 


در سال مالی گذشته، مجموع درآمدهای عملیاتی گروه انتخاب 16 هزار و 533 میلیارد تومان بوده است. 2 هزار و 300 میلیارد تومان سود خالص وجود دارد و سود خالص سال جاری حدود ۳ میلیارد تومان است‌.

 


در این نشست مدیر عامل کاگزاری حافظ که عرضه کننده سهام این شرکت است نیز اظهار داشت : بازار سرمایه ابهامات زیادی دارد اما در بررسی صورت های مالی این شرکت نکات جذاب زیادی برای سرمایه گذاری دارد چرا که این شرکت برای تولید وابستگی حدود 30 درصدی به واردات دارد و بیش از 70 درصد تولیدات در داخل و بدون اتکا به واردات انجام شده و به دلیل تنوع سبد تولید 50 درصد سهم بازار لوازم خانگی را در اختیار دارد.


 
محمد حسین فهیمی در نشست عرضه اولیه این شرکت در بورس اظهار داشت: این شرکت بالاترین میزان فروش در سال را نسبت به سایر رقبا دارد و سهم انتخاب را از فروش لوازم خانگی بیش از 50 درصد بازار برشمرد و طرح های جذابی برای فروش محصولات در این شرکت در حال اجرا قرار دارد که دنیا بی‌نظیر بوده نظیر طرح عودت بی‌قید و شرط محصولات پس از 30 روز و همچنین طرح تعویض سه ماه رایگان و گارانتی 60 الی 120 ماهه موتور کمپرسور یخچال و موتور لباسشویی می توان اشاره کرد.

 


کارگزاری حافظ به عنوان کارگزار عرضه کننده سهام گروه انتخاب، با سابقه‌ای درخشان طی دو دهه اخیر همواره در توسعه بیش از پیش بازار سرمایه پیشرو و اثر گذار بوده است.

پیام بگذارید