در راستای بهبود فضای سرمایه‌گذاری و تامین مالی پروژه های بزرگ ملی، کارگزاری حافظ در تاریخ سه‌شنبه ۲ آذرماه اقدام به عرضه تعداد ۹،۳۳۱،۰۰۰،۰۰۰ سهام جدید ناشی از سلب حق تقدم در نماد معاملاتی «تجلیح۱» با قیمت ۱۰۰۰ریال می‌نماید.

پذیره‌نویسی سهام شرکت تجلی، به عنوان اولین شرکت پروژه محور بازار سرمایه از طریق عرضه عمومی سه‌شنبه ۲ آذر سال ۱۴۰۰ در فرابورس ایران انجام خواهد شد.

به این ترتیب ۱۵درصد از سهام شرکت تجلی از طریق سلب حق تقدم از سهامداران فعلی با هر سهم به قیمت هزار ریال از طریق شبکه کارگزاران فرابورس ایران، بویژه کارگزاری حافظ برای عموم مردم عرضه خواهد شد.

در حال حاضر سرمایه این شرکت ۶۲۰۰ میلیارد تومان است و افزایش سرمایه به طور مداوم در جریان است.

این نکته قابل توجه است که تجلی توسعه معادن و فلزات پیش از این با افزایش سرمایه ۶۲۰ هزار درصدی از یک میلیارد تومان به ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان یکی از بزرگترین افزایش سرمایه‌های بورس را به نام خود ثبت کرده است. فعالیت این شرکت در حوزه زنجیره فولاد از معدن تا نورد است.

علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران بازار سرمایه می‌توانند ۲آذر، پذیره‌نویسی ۱۵درصد سهام شرکت پروژه‌محور تجلی در فرابورس را که از طریق کارگزاری حافظ به روش «عرضه به قیمت ثابت» عرضه می‌شود، با مراجعه به یکی از شعب این کارگزاری انجام دهند تا با جذب سرمایه‌های خرد و پراکنده، نقدینگی به‌جای حرکت به سمت طلا،‌ سکه، خودرو، ارز و واسطه‌گری وارد حوزه تولید شود.

حداکثر تعداد سهام جدید قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی در تاریخ ۲/۹/۱۴۰۰، تعداد ۱۰۰۰۰سهم می‌باشد. چنانچه تعداد کل سهام قابل پذیره‌نویسی در این تاریخ  به اتمام نرسد، حداکثر تعداد سهام قابل خریداری توسط هر کد معامالتی از تاریخ ۳/۹/۱۴۰۰ تا پایان وقت اداری روز سه‌شنبه مورخ ۱۶/۹/۱۴۰۰،  تعداد ۶۲،۰۰۰،۰۰۰ سهم می‌باشد.

کارمزدهای پذیره‌نویسی سهام توسط خریداران و بر اساس ضوابط سازمان بورس و اوراق بهادار پرداخت خواهد شد. لذا خریداران علاوه بر مبلغ اسمی ۱۰۰۰ریالی، مبلغ کارمزد پذیره نویسی را به کارگزاری حافظ پرداخت می‌نمایند.

با توجه به اینکه پذیره‌نویسی سهام شرکت از طریق سامانه معاملات فرابورس ایران انجام می‌شود، لذا خرید سهام برای متقاضیان پذیره‌نویسی بر اساس اولویت تاریخ و ساعت ارائه سفارشات خرید از طریق کارگزاری حافظ در سامانه معاملاتی و با لحاظ حداقل و حداکثر تعیین شده انجام خواهد شد.

چنانچه تعداد سهام سفارش داده شده از تعداد سهام عرضه شده بیشتر باشد، سهام پذیره‌نویسی شده صرفاً تا حد سهام عرضه شده بر اساس اولویت تاریخ و ساعت پذیره‌نویسی، حسب مندرجات سامانه معاملات فرابورس ایران، تخصیص خواهد یافت.

وجوه متعلق به پذیره‌نویسانی که سهام به ایشان تخصیص داده نشود، حداکثر ظرف مدت دو روز کاری توسط کارگزاری حافظ به آنان مسترد خواهد شد.

خریدارانی که کد سهامداری ندارند، می‌توانند با مراجعه به شعبات کارگزاری حافظ (از کارگزاری‌های عضو فرابورس ایران) در سراسر کشور نسبت به درخواست کد سهامداری اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات(۵۱ درصد)، شرکت چادرملو(۱۷درصد) و شرکت گل گهر(۱۷درصد) از دیگر سهامداران این شرکت هستند.

قرار است فعالیت‌های شرکت تجلی گسترش پیدا کرده و با ایجاد تجلی ۲ و۳، ۷۰ درصد سهم این نوع شرکت‌ها در بورس عرضه شود.

 

دریافت فایل اطلاعات کامل این سرمایه‌گذاری

 

 

در همین رابطه بیشتر بخوانید