ثبت نام و احراز هویت سجام برای همه فعالان بازار سرمایه الزامی شد

در پی اعلام شرکت سپرده گذاری مرکزی، کلیه سهامداران حقیقی بازار سهام از این پس برای انجام معاملات خود باید در سامانه سجام ثبت نام کرده و احراز هویت خود را تکمیل کنند. در این راستا کارگزاری حافظ، طرح سجامی شو را برای تسهیل فرایند سجامی شدن و احراز هویت در نظر گرفته است.

به گفته مریم شاه حسینی مدیر ناشران شرکت سپرده‌‌گذاری مرکزی (سمات)، کلیه سهامدارانی که تاکنون در سجام ثبت نام نکرده‌اند، باید ثبت نام و احراز هویت خود را با توجه به بازه سنی خود و تاریخ‌های مشخص شده انجام دهند.

در طرح اجبار ثبت نام و احراز هویت، سهامداران به سه گروه تقسیم‌بندی شده‌اند. سهامداران ۱۸ تا ۶۵ سال که تا روز بیستم شهریور ماه جاری فرصت دارند تا ثبت خود را در سامانه سجام قطعی کنند.

و گروه دوم که شامل سهامداران بالای ۶۵ سال است و تا روز سی‌ام شهریور ماه و گروه سوم هم که شامل سهامداران کمتر از ۱۸ سال است تا دهم مهرماه امسال مهلت دارند تا در سامانه سجام ثبت نام کنند.

شایان ذکر است طبق اطلایه سمات، سهامدارانی که در مدت مقرر ثبت نام خود را در سامانه سجام انجام ندهند، کد معاملاتی آنها تا زمان مشخص شدن وضعیت سجامی آنها مسدود (غیرقابل خرید و فروش) می‌شود.

کارگزاری حافظ و احراز هویت سجام به صورت رایگان

کارگزاری حافظ در راستای تسهیل فرایند احراز هویت سجام، با طرح «سجامی شو» امکان احراز هویت رایگان سجام را برای همه فعالان بازار سرمایه در نظر گرفته است. برای بهره‌گیری از فرصت سهامی شو  و فرصت‌های دیگری که کارگزاری حافظ برای ثبت نام و احراز هویت سهامداران در نظر گرفته است، می‌توانید با مراجعه به لینک احراز هویت غیرحضوری کارگزاری حافظ در زیر، در کمترین زمان ممکن بعد از ثبت نام سجام، احرازتان را تکمیل کنید و سجامی شوید:

احراز هویت رایگان سجام

 

علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر و رفع ابهامات در خصوص نحوه ثبت نام در سجام و احراز هویت رایگانشان می‌توانند با واحد پذیرش کارگزاری حافظ با شماره ۸۳۳۲۱۰۰۰-۰۲۱ تماس حاصل کنند.

در همین رابطه بیشتر بخوانید