کد آپشن

آموزش دریافت کد معاملاتی آپشن یا همان اختیار معامله

پس از آنکه در یادداشت معاملات آپشن یا اختیار معامله به زبان ساده به معرفی و توضیح کامل این بازار و نحوه معامله‌گری در آن پرداختیم در این مطلب راه‌های دریافت کد معاملاتی آپشن را توضیح خواهیم داد.

در مرحله اول برای شروع انجام معاملات آپشن باید ابتدا در سامانه سجام ثبت نام کنید که احتمال خیلی زیاد افرادی که می‌خواهند در اختیار معامله شرکت کنند قبلا در بورس اوراق بهادار حضور داشته‌اند بنابراین ثبت نام در سجام را قبلا انجام داده‌اند. در این صورت نیازی به ثبت نام مجدد در این سامانه نیست.

بعد از این مرحله، درست مثل فعالیت در بورس اوراق بهادار، باید نسبت به احراز هویت سجام خود اقدام کنید. این مرحله با وجود شیوه احراز هویت غیرحضوری سجام راحت است و کافی است در کارگزاری مدنظرتان بعد از ثبت نام، احراز هویتتان را انجام دهید. هم اکنون این ظرفیت به صورت کاملا آنلاین در وبسایت کارگزاری حافظ فراهم شده است.

مرحله سوم برای حضور در معاملات اختیار معامله، تهیه مدارک و شرایط مورد نیاز برای دریافت کد معاملاتی آپشن است.

مدارک مورد نیاز معاملات آپشن شامل تصویر و اصل کارت ملی یا شناسنامه، اصل فرم درخواست کد معاملاتی آپشن با تاییدیه کارگزار و در نهایت تکمیل اقرارنامه و بیانیه ریسک معاملات قراردادهای اختیار معامله است. لازم به ذکر است بغیر از مدارک هویتی، دیگر اوراق مورد اشاره در مراجعه حضوری شما توسط کارگزاری حافظ تقدیم شما خواهد شد.

کلیه مدارک فوق را باید به کارگزاری که مجوز قراردادهای معاملات آپشن را دارد تحویل دهید تا کارگزاری این مدارک را برای بررسی ارسال کند. معمولا طی 2 روز کاری در صورتی که مدارک نقصی نداشته باشد، کد معاملاتی آپشن صادر می‌شود و به این ترتیب می‌توانید در بازار معاملات آپشن فعالیت خود را شروع کنید. کارگزاری حافظ با تسهیل فرآیند ثبت نام و معامله برای مشتریان خود توانسته سهم بسیار زیادی از حجم معاملات آپشن را به خود اختصاص دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است با شماره 02183321000 و داخلی 455 / 454 تماس حاصل فرمایید.

چگونه آپشن معامله کنیم؟

برای معامله‌گری در بازار آپشن می‌توان یا به سامانه معاملات آنلاین و برخط کارگزاری‌ها مراجعه کرد یا از طریق مراجعه حضوری سفارش خود را در کارگزاری ثبت کرد.

 

در همین رابطه بیشتر بخوانید